FOX HOUND

Vítejte na stránkách airsoftového týmu z Brna. 

Historie událostí 2009, pro návrat zpět klikněte zde.

Akce: CQB

Tentokrát jsme vyzkoušeli něco nového, a to akci, která se odehrávala přímo v třípatrovém opuštěném hotelu. Pro většinu z nás to byla docela velká změna oproti akcím, které se odehrávali přímo v lese, kde se ve většině případů kryjete za stromem, svahem apod. Tentokrát se ke krytí využívaly místnosti hotelů, dveře, různé překážky atd. :o), prostě se tohle nedá srovnávat s obyčejnými akcemi, které se odehrávaly v otevřeném prostranství. Celý tento komplex připomínal squaterské opuštěné doupě, ideální na tyto akce, mrkněte se do galerie na fotky, ať si můžete udělat vlastní obrázek. Přestože fotky nejsou příliš kvalitní, postačí to, aby si člověk udělal představu, jaká zde panovala atmosféra.

Možná jediná malinká chybička byla v tom, že na tuto akci nepřijelo tolik lidí, ale za to se dalo o to lépe taktizovat a zkoušet různé strategie obrany a útoku. Hrálo se 6 vs. 6 na způsob hry counter-strike s celkovým časovým limitem 15 minut. Pokud se nevybila jedna strana do posledního člena, po 15 minutách se spočítali přeživší, a která strana měla více členů, ta vyhrála.

Doufám, že jsme zde nebyli naposled, protože se jednalo opravdu o jednu z nejzáživnějších akcí, těžko porovnatelných s ostatními, jelikož se hrálo jen v budově. Slovy se těžko popisuje tak skvělá akce, prostě kdo nezažije, nepochopí ;o)

Akce: Březina u Brna

Menší akce, která se odehrála kousek od Březiny u Brna v počtu asi 40 lidí. Hrálo se v docela špatném počasí, ze začátku sněžilo, později pak pršelo, ale přesto to nikoho od hry neodradilo. Strany byly rozděleny na Němce, za které hrál náš tým, a USA, ktěří měli za úkol ubránit základnu, kterou měli Němci samozřejmě dobýt. Nebyl to jednoduchý úkol, protože základna byla celá obsazená, v ní vylomené tyčky aby se dalo střílet, takže dobýt takovou základnu opravdu nebyl snadný úkol.

Nakonec se nám tuto základnu podařilo dobýt, a to tak, že jsme poslali pár Američanů na mrtvoliště a pak jsme vzali tuto základnu rychlým útokem, neměli nejmenší šanci. Jejich chyba byla především v tom, že se jich v základně ukrývalo alespoň 8 a takto oslabovali tým na defensivních pozicích okolo základny. To byl i důvod proč se většina hráčů přesunula do Ochozu u Brna, kde jsme zbytek dne hráli v tamním lomu.

Hra v lomu byla docela povedená, týmy se rozdělily podle maskáčového vzoru a jeden tým buď bránil nebo útočil. V tu dobu se počasí dokonce i vyjasnilo a hned se hrálo i líp. Akce se zůčastnili Malmerg, Morrslieb, Rav4ge a Asmonda. Doufám že se do začátku zimy stihne ještě nějaká akce a sejde se nás co nejvíce ;o)

Omluvte kvalitu fotek, zatím není v mých možnostech pořizovat kvalitnější fotky v takto špatném počasí, potřebovali bychom fotografa :o)

Akce: LOC NINH

Závěrečná část triologie VIETNAM proběhla za krásného počasí nedaleko Vranova v oblasti motokrosové dráhy "Vranovský žleb". Sešlo se nás tam okolo 200 lidí, kteří byli opět rozděleny na dvě strany, jak to bylo v předchozích částech, na USA (modré pásky) a Vietnam (červené pásky). Jelikož v předcozí části hry "DAK TO" se straně USA podařilo ukořistit minomety včetně munice, tak i USA měla tyto minomety od začátku samotné hry, ale munice byla navlhlá, tudíž byly minomety nepoužitelné a nezbývalo než je ubránit včetně ostatních pozic.

Jelikož jsme v přechozí části hráli za stranu USA, hráli jsme za ní i v této závěrečné části triologie. Terén, na kterém se bojovalo byl dost členitý, protože se tento boj odehrával přímo na motokrosové dráze a jejím okolí, tzn. spousta kopců, vysoká tráva, pár stromků..zde se taktizovat moc nedalo, protože se těžko schovávalo, leda za kopce, ale okolo dráhy byl les, kterého se dalo využít velmi dobře k dobývání pozic USA, ale přesto se to Vietnamcům příliš nedařilo. Terén si můžete prohlédnout v galerii.

Celkový vývoj hry patřil straně USA, Vietnamci se těžko dostávali přes barykády vytvořené stoupenci USA, až v konečném závěru hry se Vietnamcům podařilo zabrat jeden lesík a pozici USA, z druhého lesíku se pak přibližovali k mrtvolišti USA, dostali se téměř k minometům, ale i tak se nepodařilo minomety zabrat a zvrátit výsledek celkové hry, tudíž mohu s potešením za nás všech z týmu říct, že jsem hrdý na to, že náš tým opět pomohl vyhrát další bitvu :o)

Počasí se velmi vydařilo, sešla se spousta pohodových lidí, velmi dobrý terén a byla dokonce povolena pyrotechnika, což hru naplnilo docela jinou, napínavou atmosférou přibližující se realitě. Velice zajímavé bylo házení granátů do roklinek plných nepřátel nebo za kopec, za kterém byli ukryti :) I dýmovnice našli svoje uplatnění. Ze všech těchto hledisek se jednalo o akci, která by se mohla hodnotit na výbornou a tímto děkujeme týmu Mercenaries za skvělou hru a budeme se těšit na další ;)

Akce: DAK TO

Druhá část triologie Vietnam...akce pořádaná Mercenaries, na stejném místě jako akce Grenada či Sierra Leone. Proti sobě stály dvě strany, Vietnamci a USA, kde Vietnamci měli za úkol ubránit svoje stanoviště, zkompletovat minomety a munici, zabrat přistávací plochu pro helikoptéru USA. Z toho vyplívají úkoly, které měla druhá strana, což bylo tyto stanoviště zabrat, ukrást munici k minometům nebo dokonce i minomety a udržovat přistávací plochu pro helikoptéru včetně udržování vlastní základny.

Průběh hry byl celou dobu docela vyrovnaný, všechna stanoviště v obležení jedné nebo druhé strany se různě střídaly, až ke konci se USA dařilo více než Vietnamcům. Zhruba kolem 4 hodiny USA zabrali všechna stanoviště a drželi Vietnamce od jednoho stanoviště s posedem, které se nacházelo nejblíž Vietnamského mrtvoliště ze všech stanovišť. Pak už bylo těžké provádět nějaké lepší operace, které by pomohly dané stanoviště získat zpět. Nebyl to ale jediný problém, protože většina Vietnamců taky byla u stánku s občerstvením a pojídali steaky :D ale to už byl jejich problém :)

Počet obou stran byl téměř vyrovnaný, za stranu USA bylo akorát o 6 lidí víc než Vietnamců. Někteří Vietnamci to vzali dost vážně a měli dokonce i Vietkongské kostýmy :o), což vypadalo velmi dobře a přidávalo na hře. Počasí, které nás provázelo během celého dne bylo naprosto vynikající. Spousta lidí, kteří se chtěli na tuto akci vydat, možná díky nepříznivé předpovědi počasí zůstala doma.

Samozřejmě náš tým hrál za vítěznou stranu USA ;o), a to ve složení spousty nováčků (krom Malmerga :D ), jako je Quba, Kojak, Rav4ge, Morrslieb, Zdeněk (host) a Malmerg ;) Celou akci bych shodnotil velmi kladně a budu se těšit na třetí a závěrečný díl triologie, který se bude nazývat Vietnam Loc Ninh a uskuteční 3.10.2009 opět pod záštitou Mercenaries.

Akce: Za nepřátelskou linií

Tři americké průzkumné helikoptéry byly sestřeleny srby na území Bosny a Hercegoviny, veškerá posádka helikoptér přežila a musí se vydat přes území srbů až na spojenecké území USA kde mají základnu..takto zněl scénář akce pořádanou airsoft.bleskove.net.

Náš tým bojoval za stranu srbů, jako vždy na akci vyfasujeme útok do kopce, ale aspoň na mrtvoliště se chodilo pak pohodlně :D Po celkovém shodnocení se jednalo o podařenou akci, všichni vydrželi až do konce. Jediné co by se dalo vytýkat bylo to, že naše strana srbů byla napadána, přestože piloti nebyli zastřeleni, základna američanů byla tajemně ukryta a do konce hry neodhalena, mrtvoliště američani v průběhu hry měli snad na třech místech, scénář se tedy moc nedodržoval, ale nikomu to zase tak nevadilo bych řekl. Počasí bylo bez mráčku, teplota cca 30 stupňů, zrkátka bojový podmínky jak mají být :D Účast slabá, akce se zůčastnil Malmerg, Rav4ge, Sabre.

Akce Plán 50-27

Tato akce se konala kousek od Ochozu u Brna, odhadem v počtu 50 lidí. Bojovali proti sobě dvě strany, a to USA a Korejská milice, za kterou hrál náš tým. Počet stoupenců za stranu USA bylo v početní převaze cca 30:20. Úkolem naší strany bylo ubránit raketu, kterou měla strana USA získat na svou stranu. V případě že se tak stalo, tak Korejská milice ji měla získat zase zpět. V tomto duchu se akce celou dobu odehrávala. Z našeho týmu se akce zůčastnil Malmerg, Sabre, Cannibal a Rav4ge.

Počasí bylo vynikající, zhruba 20 stupňů, takže žádné vedro, v lese akorát velké vlhko (jak jinak po těch všech deštích), bouřka nás dostihla zrovna v době, když jsme po skončení akce nastupovali do aut, takže jsme si lepší závěr nemohli přát :o)

Malá akce v Žebětíně, Grenada a Ambasador

Koncem května se náš tým účastnil ještě dvou akcí, a to malé ak ce, která byla konaná v Žebětíne jako týmové cvičení proti dalšímu týmu. Proběhly zde hlavně cvičení týmové taktiky a vše s ní související. Poslední akce v květnu jsme se zůčastnili akce Grenada pořádanou týmem Mercenaries. Jeiná skutečnost, která bránila v dobrém hraní bylo deštivé počasí.

Začátkem června jsme se zůčastnili akce Ambasador, pořádaná týmem Metrocity. Bitevní pole se nacházelo v bývalých sklenících ve Zlíně. Jednalo se o dosti rozsáhlý neudržovaný komplex bývalých skleníků a budov. Terén byl rovný, hustě prorostlý vegetací, vidět skrz bylo velmi obtížné, čehož se dalo velmi dobře využít. Přestože se velmi hustá vegetace nacházela v rozbitých sklenících, sklo, které se na zemi povalovalo dosti často prozradilo tiše postupujícího nepřítele, což dávalo hře určitý náboj. Kdo neměů chrániče na kolena, toho lituju pokud si neopatrně klekl :) Na této akci se nás sešlo zhruba 100 lidí, z toho kolem jedné spousta lidí už odcházelo, což vedlo později v nevyrovnaný boj, naštěstí ne pro nás :) Hráli jsme za Gerilu (červení), proti armádě (modří). Naším úkolem bylo zajistit nástražné zařízení, získat odpalovací klíč od diplomata, lokalizovat a zničit štáb armády, bránit své velitelství, odrazit útok armády, opálit nástražné zařízení a armáda nám měla samozřejmě v dosažení těchto úkolů zabránit :) Škoda jen, že brzo odcházeli hráči, kteří hráli za armádu a hra se v konečné fázi dostala do obrovské přesily, kde počet Gerily převyšoval počet armády údajně až o 36 hráčů (pozn. info armády). Byla to velmi povedená akce, zahrát si v barácích je skvělý zážitek ;o)

Fotky (všechny už mám) z akcí budou co nejdříve, je jich spousta a bude mi trochu trvat než je protřídím a nahraju na server, děkuji za pochopení.

Fotky z akcí Grenada a Ambasador jsou již k shlédnutí v sekci Galerie.

V poslední řadě nutno podotknout, že se náš tým rozrostl o dalšího člena Kojaka, tudíž celkový počet našich členů je 12. Vítej mezi námi ;o)

Airsoft jungle game Kobylí

V sobotu 16.5. proběhla v Kobylské rokli airsoft jungle game. Náš tým se této akce zůčastnil v počtu 6 lidí, a to Cannibal, Flatback, Malmerg, Rav4ge, Sabre a Sethest (host, časem třeba člen ;) ). Celý herní prostor nebyl příliš veliký, za to byl velmi členitý a hustě prorostlý vegetací, připomínající opravdovou džungli (možno přesvědčit se v galerii). Celý den akci provázelo zamračené počasí, občas spadlo pár kapek, které celému hernímu poli daly vzlhed opravdové džungle. V dopoledních hodinách se hrála pistolová hra a odpoledne do večera se hrála i s elektrikami. Náš tým se zůčastnil té odpolední hry.

Hra probíhala na způsob zabírání vlajek, které byly rozmístěny vždy na opačné straně herního pole. Úkolem každé strany bylo se vlajky pouze dotknout nebo eliminovat nepřítele. Jedno kolo trvalo maximálně 20 minut, pokud se do té doby nepodařilo zabrat vlajku nebo vystřílet všechny protivníky, hra skončila, otočily se strany a hrálo se nové kolo. Hrál se i typ hry, kdy 10 obránců bránilo náhodně umístěnou vlajku a zbytek se snažilo vlajku dobýt. Ve večerních hodinách se hrálo v protějším terénu, který byl více otevřený.

Typ hry byl dobývání vlajek nebo eliminace nepřítele v kole trvající maximálně 20 minut, poté se strany otočily a hrálo se nové kolo.

Další typ hry bylo bránění vlajky v počtu 10 obránců, kterou se snažil zbytek dobýt.

Sešel se pohodový kolektiv lidí, nezaznamenal jsem žádné větší problémy, celou dobu panovala pohodová atmosféra. Celkový térén byl opravdu velmi nepřístupný a členitý, což dávalo celkové hře naprosto jedinečný zážitek. Nebylo možné postupovat rychle aniž by člověk po každém metru nehledal nepřítele schovaného hluboko v džungli. Nepřehlednost byla velmi znát. Převažovala zde kempovací taktika, ale která nebyla vždy efektivní.

Bohužel zde často docházelo k "friendlyfire", občas se stalo že se delší dobu přestřelovali vlastní spolubojovníci. Dále dementní zabití vlastního spoluhráče zezadu, který se snažil střílet na nepřítele (osobně mám památku na čele od snipera, kterému se mě podařilo trefit až na pošesté z deseti metrů při opakovaném upozorňování, že nepatřím k nepříteli :o) - důkaz viz. galerie). Bohužel tohle se stávalo na obou stranách :o)

Akce byla určitě vydařená, odkláněla se od stereotypů přehlednějších lesních terénů, určitě nová zkušenost v nepřehledném terénu, kde se boje přenášely na vzdálenosti klidně i kratší jak deset metrů. Já osobně bych si tuto akci ještě zopakoval, ale rozhodně s hráči kteří víc přemýšlí a nestřílí tak často do svých řad ;o)

Report z akce Rutovia

V sobotu 9.května 2009 se náš tým zůčastnil masové akce Rutovia, která se pořádala ve Frýdku Místku týmem Tactical Team Moravia, kde se nás sešlo celkově kolem 400 lidí (pozn. dozvěděl jsem se z doslechu, tak nevím jestli pravda odpovídá skutečnosti). Náš tým bojoval za armádu koaličních sil, která se skládala ze dvou skupin - úderná skupina a speciální jednotky. Náš tým byl zařazen do úderné skupiny "rota A", kde se z našich členů zůčastnili Flatback, Cannibal, Malmerg, Palda, Sabre, Rav4ge a Traisha.

Hra probíhala na způsob zabírání vlajek a počítal se čas udržení tohoto místa. Po součtu minut to vycházelo cca 700:800 minut pro koaliční síly, proto je mi potěšením znovu oznámit, že náš tým se opět podílel na celkovém vítězství, zde nad armádou Rutovie, přičemž pár našich členů se dokonce podílelo i na dobytí a udržení nepřátelské základny s hlavním stanem :o)

Konečným vítězem byla armáda koaličních sil, která armádu Rutovie porazila cca 700:800 minut na dobývání vlajek.

V celé hře byly nasazeny 2 BVPčka, favorit (armáda Rutovie) a škoda 120 (armáda koaličních sil), která ale bohužel byla porouchaná. Celkový terén byl velmi výborný a nenáročný, vyskytovaly se zde i baráky, ve středu bojového pole byl umístěn market, kde si mohl každý zakoupit jak něco na jídlo a pití, tak i dokonce airsoftové příslušenství (kuličky, pyrotechnika...).

Škoda že jen při registraci pro všechny naše členy nebyly nálepky s přezdívkou a zařazením k rotě, tak i nálepky vlajky koaličních sil a později docházelo k nepříjemnému dotazování, kde dotyčný nálepku má. Přestože i někteří, kdo z našich členů tuto nálepku měl, tak pořadatelům již před nalepením nálepka zmokla při ranním dešti a stejně se hned po začátku akce nálepka odlepila :)

Celkovou akci bych hodnotil jako jednu z nejlepších. Počasí vyšlo skvěle, přestože ráno ještě pršelo, akce se účastnilo spousta lidí, nezaznamenal jsem nějaké rozepře mezi hráči, přestože jsem byl svědkem nepřiznavače, který radši utekl než by zásah přiznal (ale to je bohužel na každé akci), byla zde povolena pyrotechnika, což dává celkové hře další rozměr, celková rozloha herního pole byla obrovská, je toho spousta..proto pokud by opět podobnou akci Tactical Team Moravia pořádali, neváhal bych svoji účastí, přestože někteří z nás za celý den najeli přes 400 km :o)

Aktualizace webu

Rovnou s aktualizací webu jsem nahrál fotky z akce Rutovia na server, které jsem fotil na svůj mobil, proto prosím o tolerantnost kvality pořízených fotografií, některé jsou trochu rozmazané, vyskytuje se zde málo fotek přímo z akce, protože hrát a zároveň fotit není nic jednoduchého :)

Dále jsou nahrány další fotky členů na web, brzy tato sekce bude kompletní.

Spuštění nového webu

Naše stránky nabízí několik sekcí jako je historie týmu, jejich členy, náborovou sekci, galerii, v které můžete shlednout fotky z akcí, týmové fórum, které je umístěno na externím webu. Dále kniha návštěv, kde můžou návštěvníci těchto stránek zanechat co mají na srdci nebo i pozvánku na akci. V případě jakýchkoliv přípomínek, dotazů nebo nápadů, může využít sekci kontakt.

V případě dotazu co nejdříve odpovím, klidně pište. Kdyby se vám podařilo najít jakoukoli chybu, nepřehlížejte ji prosím a nahlašte mi ji, děkuji.

Chystané akce v měsíci květen 2009

Měsíc duben je již pryč, skvělá akce Ebola 02 Říkonín je za námi, video z akce můžete shlédnout o pár řádků níže (pozn.: tuto akci jsme pomohli vyhrát :o) ). Další akce na nás čekají v měsíci květnu 2009, z kterých určitě za zmínku stojí Rutovia, pořádaná týmem Tactical Team Moravia, na kterou se náš tým zaregistroval už 23.dubna 2009 z důvodu omezeného počtu registrovaných hráčů. Všichni se na akci moc těšíme a doufáme že bude stát za to. Počet hráčů (cca 300) slibuje dobrou zábavu.

Ještě se chystá několik akcí, kterých se nás tým může zůčastnit, proto bych chtěl naše členy upozornit aby sledovali fórum a na případné akce se předem přihlásili, protože kapacita je omezená a čas neustálé běží. Děkujeme za pochopení. Více na našem fóru.

Video z akce Ebola 02 Říkonín

Seznam akcí kterých jsme se tento rok účastnili:

 • 24.10.
CQB
 • 17.10.
Březina u Brna
 • 3.10.
LOC NINH
 • 21.9.-23.9.
Milovice nad Prahou
 • 5.9.
DAK TO
 • 15.8.
Za nepřátelskou linií
 • 8.8.
Hustopeče
 • 18.7.
Akce Plán 50-27
 • 6.6.
Ambasador
 • 30.5.
Grenada
 • 23.5.
Malá akce v Žebětíně
 • 16.5.
Airsoft jungle game Kobylí
 • 9.5.
Rutovia
 • 25.4.
Ebola 2
 • 18.4.
Sierra Leone
 • 4.4.
Airsoft action game pod Templštýnem
 • 28.3.
Blietzkrieg
 • 21.3.
MOG - Jalovisko: Hrozný masakr, baráky
 • 15.3.
Týmové cvičení


Historie 2009