FOX HOUND

Vítejte na stránkách airsoftového týmu z Brna. 

Historie událostí 2010, pro návrat zpět klikněte zde.

Řečkovice Military Games

Zhruba po třech týdnech jsme se opět zúčastnili akce v Brně v Řečkovicích, sice pouze ve 3 lidech, ale proč ne. Původně jsme chtěli jet na Rutovii do Frýdku-Místku, ale z důvodu nevyzpytatelného počasí jsme radši volili tuto akci, kde není třeba žádné registrace a navíc to není daleko. Takže to byla sázka na jistotu, ale samozřejmě si to vybralo i svoji daň- startovné každého stálo 100 Kč + 30 Kč záloha na rozlišovací pásku, ale to vem čert, nejezdíme na takové akce často, jinak by to byl docela drahý špás na to, že tam ani není žádná vojenská technika.

Za to terén je tam výborný- kopce, keře, baráky, bunkry. Každý si tu přišel určitě na své. Hrály se zde hry na vlajky (středové nebo ze základny). Pak ještě pár jedinců bránilo a zbytek útočilo, tohle ale skoro nikoho nebavilo, tak jsme se vrátili k původním scénářům s vlajkami :) Náš tým vystupoval pod červenými páskami, hrálo se proti týmu se žlutými páskami. Skóre se ani tak nepočítalo (radši :D), ale pokaždé vyhrávala naše strana, důvod byl zřejmě nedostatečná pohyblivost tohoto týmu.

Počasí vyšlo paradoxně skvěle na to, že hlásili, že má pršet. V poledne se vyjasnilo a bylo krásně teplo. V lese bylo velmi vlhko, člověk byl neustále zpocený a mlžily se brýle, ale to k tomu samozřejmě patří. Celkově akci hodnotím na docela povedenou, jinými slovy..pokud padne nějaká akce na kterou jsme měli jet nebo bude hrozit škaredé počasí a původní akce bude 100 km vzdálená, nebudu litovat investice jedné stokoruny a pudu si opět zahrát do Řečkovic ;) Fotky budou...sice my jsme nefotili, ale pořadatelé ano, odkaz tu bude.


autor: Rav4ge

Funny AS – Řečkovice

Předem upozorňuji, že jsme počítali s tím, že tato akce nebude hardcore, ale vzhledem k její zábavnosti jsme se rozhodl, že napíšu recenzi, byť hrozně nesnáším slohovky, psaní článku atd.

Protože jsme dlouho nikde nebyli a zlákal jsem na poslední chvíli některé hráče (Rav4ge a Sabre) co nemohli dlouhou dobu na AS kvůli povinnostem v real lifu (to je výraz), rozhodli jsme se pro AS v Řečkovicích.

Já byl nadrženej jako králíček Duracell, tak jsem na akci dojel už v 9.10 a co mě překvapilo, že nejsem první účastník. Byly tam už 4 další hráči a to přišli po svých, na rozdíl ode mě co jel autem! Do 9.30 jsem poslouchal rádio a pak si řekl, že vyladím hop-up. V tu chvíli jsem pochopil, proč jsem měl při odchodu z domu divný pocit, že něco není v pořádku. Nechal jsem doma vestu!!! To by se dalo přežít, kdyby v ní nebyly kuličky, taky np ale zásobníky do AEG už průser byl. Z Řečkovic do Líšně a zpět jsem to dal za 25 minut :-). Rav nezklamal a napsal sms, že přijede pozdě (stává se pravidlem) a Sabre měl stejný problém, protože ho překvapila rozkopaná Hradecká ulice (už tomu je asi 2 roky). Rav to vylepšil tím, že 3x minul odbočku na místo akce! Ale do 10:30, než se začalo hrát, to stihli, tak celkem v pohodě.

Hráčů bylo asi 40-50, akorát složení bylo zajímavé. 50% starší hráči(18+), někteří i s vlastníma dětma :-) a 50% kinders školka (6-14 let). Škoda že jsem byl líný fotit. 6ti letý kluk s AK a na něm optika je rulezz. BTW délka AK bylo 3 výšky kluka. Obecně takovým účastníkům říkám útoční skřítci. Naštěstí se nevyskytl další rozšířený druh – Rambo skřítci. Klučík s kulometem, který skoro neunese.

Samotná hra celkem v pohodě, dost mě příjemně překvapilo, že jsem neměl problém s nepřiznáváním. Pouze skřítci tvořili zábavné situace:

 1. Pokud byl někde bunkr nebo budova, měli tendenci se tam všichni nacpat nebo schovat, nezávisle na tom jaká byla situace na bojišti a to i když po nich nikdo nestřílel.
 2. Pokud byly z bunkru vyhnáni(většinou spolubojovníky, aby něco dělali), já je používal jako průzkumníky odkud budou zastřeleni(ale to jim nesmíte ŘÍCÍ, aby mě to prošlo případně i příště), tak měli tendenci se shluknout do 1 houfu, asi 20m za naší linii a střílet co to zásobník dá, byť na nepřítele nedostřelí.
 3. Zmatené pobíhání po bojišti, s větou oni po mě střílejí :-)

Hodnocení:

Terén:
velmi dobrý. Rovina s nerovnostmi (zákopy, díry), tlusté stromy. Což umožňovalo aktivně útočit a při postupu se mít za co se krýt. Na bojišti jsou bunkry i malé stavby, takže je o co bojovat.

Scénář:
30ti minutuvá hra, bez respawnu na vlajky. Já osobně bych volil hodinovou hru s respawnem 10 nebo 15 minut, aby ti co umřou, hned na začátku nemuseli čekat. Jinak bez problému a alespoň si každý zastřílel.

Hráči:
k mému překvapení žádné problémy, přiznávání zásahu. Skřítci-byla zábava.

Pokud člověk nečeká něco převratného, tak jednou za čas dobré odreagování.


autor: Malmerg

CQB

Opět jsme se zúčastnili skvělé akce CQB v Brně, která nebyla původně v pláně, protože se mělo jet na akci, kterou pořádali Mercenaries někde u Znojma. Z důvodu počasí jsme se rozhodli zúčastnit CQB akce, i když pak během dne nepršelo (hlavně že hlásili 2. povodňový stupeň na tento den :) ).

Z pohledu většiny hráčů, s kterými jsme této akce zúčastnili, se jednalo akci o velmi výbornou. Když to shrnu ve zkratce, sešlo se nás něco kolem 10, bojovalo se o vlajky (jedna v přízemí a druhá v prvním patře) na čas jedné hodiny, pak byla hra přerušena. Na této akci bylo zřetelné, že se nehraje tak moc na skóre než spíše jako pro zábavu, a to bylo na celé hře znát. Tím bych chtěl poděkovat i všem hráčům, kteří při první příležitosti nestříleli na hlavu a jsem rád, že se tu sešli ohleduplní a inteligentní hráči. Pokud vím, náš tým se tohoto CQB zúčastnil minimálně po třetí a vždy to byla skvělá akce. Jelikož tu i převládaly přestřelky na krátké vzdálenosti (nejhorší byly "kempy" v temných chodbách nebo spíše v temných místnostech :) -pozn. střelba z WC do p*dele třem lidem plynovkou, že? :D ), značné využití zde nalezly pistole. Výborné na CQB je to, že v podstatě nezáleží, jaké počasí venku je. Už se těším, až zase někdy pojedu na tuto akci.

Co se týče fotek, mám jich jen pár, počkám až mi pošle pár fotek ještě Cannibal a pak je sem nahraju do galerie včetně fotek, co jsem pořizoval na Rutovii. Tak zde pak dám rozhodně vědět. Děkuji za strpení.

Fotky z akce Rutovia a CQB jsou již na webu v galerii, není jich sice moc, ale to nevadí, za shlédnutí určitě stojí ;)

autor: Rav4ge

Rutovia

Po roce jsme se opět vrátili do Frýdku-Místku na jednu z největších akcí, kterých se náš tým v průběhu roku účastní. Akce se odehrávala v bývalém raketovém prostoru, nevím kolik se nás tam celkem sešlo, ale typoval bych v rozmezí 400-500 lidí.

Náš tým oproti minulému roku bojoval za armádu Rutovie proti armádě Koalice. Hrálo se na vlajky a dobytí velitelského stanu včetně likvidace generála. Po ukořistění vlajky se zapsal čas a armáda, čím déle se vlajka držela, tím více bodů armáda získala. Dále zde operovaly speciální jednotky, které plnili individuální cíle, které hráli velmi důležitou roli. Bylo nám řečeno, že oběma stranám speciálních jednotek se podařilo proklouznout za nepřátelské linie téměř až ke generálovi. Po bojišti se 2 BVP s posádkou, které bylo možno zneškodnit pouze paintballovou "bazukou" do předního skla vozidla. Pyrotechnika byla povolena. Jaký byl vývoj bitvy mezi armádou Rutovie a Koaličních sil? Ze začátku si armáda koaličních sil vedla velmi dobře, měla obrovskou převahu nad celým bojištěm, nechybělo moc a byl by býval dobyt generálský stan a bylo by po boji, ale naštěstí se tak nestalo. V průběhu dne se situace začala vyrovnávat, odpoledne se karta obrátila a vedla armáda Rutovie až téměř do konce celé hry. A jak to tedy celé dopadlo? Hrálo se na maximální počet 2500 bodů. Jedna minuta držení strategické oblasti (vlajka) rovná se jeden bod. Celkový počet bodů tedy byl:

Armáda Koaličních sil: 1127 bodů
Armáda Rutovie: 1316 bodů

Z uvedených výsledků jsou patrné dvě věci, první věc, že bitva byla dost vyrovnaná a ta druhá..že jsme vyhráli :o) Je mi ctí, že se náš tým spolu s dalšími mohl podílet na výhře za stranu armády Rutovie (podotýkám, že armáda Rutovie vyhrála po dlouhé době), jak tomu bylo i před rokem, kdy se náš tým podílel na výhře za armádu Koaličních sil. Takže všem našim členům týmu a týmům co hráli za armádu Rutovie..DOBRÁ PRÁCE! ;) Zde není o čem pochybovat, výsledky mluví jasně.

Počasí bylo výborné téměř po celý den, v lese vlhko, slunečno, podmínky trochu těžší. Nemusel jsem se ani hýbat a byl jsem hned propocený :) Ke konci, hodinu před koncem hry akorát trochu více sprchlo, ale nic co by nás odradilo (i když spousta lidí v tu dobu už odcházelo). Žádné konflikty i přes velký počet účastníků nebyly zaznamenány. Jedině co mě vadilo bylo nařízení použití biostřeliva. Ne, že bych chtěl byt nešetrný k přírodě, to ne, ale ty biokuličky se mi neustále ucpávaly ve zbrani, že se mi občas stalo, že mi zbraň v klíčové situaci selhala, ještě jsem to nezkoumal, ale vypadá to, že mi tento druh střeliva zničil hop gumu. Celkově musím říci, že akce byla opět výborná, jako před rokem a nelitoval jsem, že jsem jel takovou dálku, protože jsem si to užil maximálně a pokud tato akce bude i za rok, opět nebudu váhat a moc rád pojedu.

Fotky zde na webu budou později, podle toho jestli mi ještě někdo dodá co má fotky u sebe. Jinak zde uvedu odkazy na fotky, co mají na webu ostatní týmy. Nezapomeňte ohodnotit akci ;) Fota zde, zde a zde. Pokud najdete ještě někde nějaké fotky, kontaktujte mě.


autor: Rav4ge

CQB

V sobotu jsme se účastnili CQB bitvy v opuštěném hotelu, kterou zorganizoval velitel týmu Malmerg. Slunečný den u přehrady byl jako stvořený pro flákání, ale my jsme šli raději bojovat..

Úkolem bylo obsadit a ubránit vlajku umístěnou v prvním patře hotelu. K efektivní obraně se dala využít spousta, z taktického pohledu, velice dobrých pozic jako byla např. střecha nebo moje oblíbená pozice u vlajky, kde se dalo nepřítele ostřelovat ze všech světových stran a přitom se dobře krýt. V týmu působím jako nováček, ale musím pochválit mé spolubojovníky za perfektní týmovou spolupráci, která bohužel občas vázla díky špatné komunikaci. Ovšem často aniž by bylo třeba něco říkat zaujal každý z týmu specifickou obrannou pozici, tak aby bylo možno co nejlépe bránit. Útok byl ovšem značně složitý, protože nepřítel nás kropil ze střechy, z oken do nichž z venku nešlo absolutně vidět a protivník měl často také dobře pokryté schodiště. Mě osobně a myslím, že i zbytku týmu, nejvíc lezl na nervy poměrně zkušený protihráč s nickem Kosino alias „baterka“ :) Svítilna se zdála být jako dobrý pomocník do temných místností budovy, ale protivník si zřejmě neuvědomoval, že pokaždé když zasvítí, tak odhalí svou pozici a stane se snadnějším terčem.

Hra byla velice povedená a líbila se mi i proto, že poměrně odsejpala a tentokrát „kuřácké“ přestávky netrvaly hodinu, jak bývá u jiných týmů, které chodí na akce raději vykuřovat, žrát a kecat, zvykem. Celkově tuto akci hodnotím velice pozitivně, protože jsem si jí skutečně užil.


Hustopeče

Včera se náš tým zúčastnil akce v Hustopečích, a to ne v příliš velkém počtu, mělo nás jet víc, ale v konečném důsledku jsme jeli jen já a Malmerg :) Musím říct, kdo mohl jet a nechtělo se mu, tak udělal chybu, protože počasí vyšlo na výbornou, terén byl členitý, vysoká tráva, keře, stromy, takže schovávat se kde bylo. Nejdřív se hrálo stylem obrana x útok, my jsme bránili kopec, jednou úspěšně a jednou neúspěšně (zde musím podotknout jak se nám z boku podařilo s Malmergem sami ve dvou vyčistit celý kopec, prostě vůbec v tu chvíli nechápali :D ). V druhé polovině se hrálo o vlajky, tentokrát se hrálo v budovách. Zde to opět dopadlo remízou. Rozhodně velké využití zde měli odstřelovači, protivník s dragunovem nám to dal občas pěkně poznat ;) Jediná chyba byla možná ta, že tam mohlo být o trošičku více lidí, protože terén byl opravdu rozlehlý. V celkovém součtu to byla velmi povedená akce. Fota jsou v galerii.


autor: Rav4ge

Soukromá akce

Tuto sobotu se náš tým konečně zúčastnil první akce proti jinému týnu. Hrálo se kousek od Grand Prix v lese. Na tento den bylo hlášeno deštivo dle meteorologů, naštěstí se tak nekonalo a bylo celý den od 10°C do 15°C, střídavě jasno oblačno, takže ideální podmínky pro airsoft. Sešlo se zde zhruba 30 lidí, takže se to rozhodilo cca 15 vs. 15. Náš tým kooperoval s jednotkami z Airsoft Bad Company a síla naší strany společně s ABC byla znát již od začátku, kdy jsme soupeři nedali žádnou šanci na vítězství.

V podstatě celá situace se odehrávala stylem "hon na divokou zvěř", tzn. soupeře jsme honili po celém lese na způsob: "Vystřelím na protivníka, místo toho aby střelbu opětoval, zvedne se a uteče 10 metrů dál do lesa, udělá to samé kolega z týmu, protivník uteče dalších 10 metrů hlouběji do lesa.", a to zde nezmiňuji nepřiznávání určitých hráčů, ale to už stranou. Byla to tak trošku škoda, protože styl hry na honěnou nás brzy začal nudit.

Každopádně musím pochválit i naše nové členy v týmu za skvělou spolupráci v určitých okamžicích (jen tak dál), za skvělou spolupráci týmu ABC a všem ostatním co se zúčastnili, ať už jen jako protihráči. Fotky v galerii budou později, stejně jich mám pár, pokud chcete vidět haldu skvělých fotek, zde je odkaz na ABC, kteří sebou měli fotografa.


autor: Rav4ge

První týmové cvičení

Dnes tedy proběhlo první týmové cvičení, které se odehrálo kousek od Brna ve vymrzlém lese. Sešlo se nás celkem 8, takže akce probíhaly 4 vs. 4. Hrály se akce na způsob vybití nepřátelského týmu, na vlajky, na obranu a útok. Přestože se teplota pohybovala okolo -2°C až -4°C, zvládli jsme to na výbornou, zbraně to vydržely a nikomu se nic nestalo ani nám nikdo v boji neumrzl :)


Sešlo se zde s námi pár nováčků, kteří si ozkoušeli první týmové taktiky na vlastní kůži. Od začátku cvičení bylo třeba vše sladit a postupem času už jen jednotlivé postupy pilovat, jsem rád že se nám to dařilo a nováčci se docela rychle učili, i když je toho ještě hodně co zlepšovat, první šikovné fragy již začaly padat po 2-3 kolech :) Jde vidět, že takových týmových cvičení je potřeba více. Fotky v galerii nebudou z tohoto cvičení, protože jsou pouze tyto 4, tak se můžete na ně podívat tady, pro zvětšení stačí kliknout. Budu se těšit na další akci :) Kdo se akce zúčastnil, může akci ohodnotit pomocí hvězdiček ;)


autor: Rav4ge

Aktuality

Jak už všichni členové z našeho týmu na základě pravidelného navštěvování fóra ví :), zítra se uskuteční první týmové cvičení se vším všudy. Sice zítra nemá být žádnej pařák, hlásí 2 stupně pod nulou, přesto zde nevidím problém, že by tohle naše vycvičená těla nevydržela, to spíš aby to vydržely naše zbraně :) Každopádně se na zítřek moc těším, nejen na první akci po celé zimě, ale i na nové lidi v našem týmu a doufám, že se jim u nás bude líbit.

První týmové cvičení proběhne zítra, v sobotu 6.března, přestože bude teplota pod bodem mrazu :) Více info na našem fóru.

Další věc, na kterou bych chtěl upozornit, se týká našich členů. Jak jste si všimli, píšu zde různé články, jak už aktuality, tak popis jednotlivých akcí, kterých se náš tým účastní po celý rok. Pokud se stane, že na nějakou akci náš tým pojede a já tam třeba zrovna nebudu, nemůžu psát o akci, na které jsem nebyl. Tímto bych Vás chtěl vyzvat k psaní článků na web. A to, že se dané akce zúčastním neznamená, že někdo nemůže popis akce sepsat i tak. Já to akorát tady otisknu a připíšu mu autorství článku, přesně tak jak je to u tohoto článku, viz. vpravo dole (autor: Rav4ge). Může to být pokaždé někdo jiný, vůbec se tomu nebráním ;) Aspoň ty články pak budou různorodější a ostatní si přečtou vnímání akce i z jiného pohledu než z mého :) Vždy se pak stačí se mnou domluvit na icq nebo na fóru.

Novinkou, kterou se zde pokusím zavést, je hodnocení jednotlivých akcí, samozřejmě těch, kterých se náš tým bude účastnit. Bude to zpětná vazba pro pořadatele akce, která bude takto hodnocena lidmi nejen z našeho týmu, ale i návštěvníků tohoto webu, kteří se této akce zúčastnili. Hodnotit lze pouze jednou, proto si pečlivě rozmyslete, jaké hodnocení chcete již proběhlé akci udělit, než se ukvapíte a nebudete to pak moci vrátit :) Hodnocení pomocí hvězdiček berte tak, že čím méně hvězdiček hodnocení akce má, tím horší akce to byla (propadák), naopak čím více tím lépe. Jinými slovy řiďte se třeba dle tohoto vzorce:

nejhorší akce, už nikdy víc
nic moc, nuda
dobrá akce, jel bych znovu
velmi povedená akce
jedna z nejlepších akcí, co jsem kdy byl

Toto hodnocení pak někomu může pomoct se rozhodnout nebo si udělat jen obrázek o dané akci, u které samozřejmě bude i report z akce, který bude nad hodnocením a případné diskuze uvedeny na našem fóru. Toto hodnocení je zatím v testování, kdyby někomu blblo, kontaktujte mě nebo napište do knihy návštěv, děkuji. Pro zkoušku jsem vložil hodnocení již k tomuto článku, tak si je všichni můžete vyzkoušet dle libosti, příště tato hodnocení se budou týkat pouze akcí, která budou určena pouze pro ty, kteří se této akce zúčastnili, tzn. nejen členové našeho týmu, ale i ostatní. Děkuji za pochopení. Doufám že se Vám tato novinka bude líbit a budete tak dávat zpětnou vazbu pořadatelům dané akce.


autor: Rav4ge

Nová sezóna

Sezóna 2009 je úspěšně za námi a další se blíží. Jen co roztaje sníh a bude přijatelné počasí, provedeme nějaké společné cvičení našeho týmu, proto apeluji na naše členy, aby s tím dopředu počítali a sledovali pravidelně, co se děje na našem fóru, kde budou vždy uvedeny všechny informace vztahující se k chystaným akcím a tréninkům. Který den to bude, samozřejmě budete dopředu taky vědět s dostatečným časovým předstihem, více info na našem fóru nebo přímo u Malmerga. To se týká nejen členů, kteří se pravidelně účastní, ale i těch, kteří nechodí pravidelně, či skoro vůbec a hlavně nováčků, kteří jsou nyní v náboru, bude nutností, pokud chtějí být plnohodnotnými členy našeho týmu.

Jakmile roztaje sníh a bude přijatelné počasí, tj. kolem 10°C, bude provedeno první týmové cvičení, proto prosíme naše členy, sledujte dění na našem fóru.

Historie aktualizací za akcí apod. je uložena na této stránce dole pod označením „Historie 2009“, pokud si tedy chcete přečíst aktualizace z roku 2009 nebo chcete jen vědět, kolika a jakých akcí jsme se zúčastnili, najdete to tam.Seznam akcí kterých jsme se tento rok účastnili:

 • 21.11.
CQK Krpole
 • 7.11.
Popůvky
 • 27.9.
CQB Krpole
 • 25.9.
Guadalcanal Znojmo
 • 19.9.
Popílek Vinohrady
 • 29.8.
CQB Krpole
 • 14.8.
Řečkovice Military games
 • 7.8.
Slavětín (Litovel)
 • 26.6.
Funny AS - Řečkovice
 • 23.5.
CQB
 • 18.5.
CQB
 • 16.5.
CQB Brno
 • 9.5.
Akce s Wilddogs
 • 8.5.
Rutovia
 • 5.5.
Cvičení nováčků
 • 17.4.
CQB Brno
 • 11.4.
Operace "IREEN"
 • 10.4.
Popůvky
 • 3.4.
Hustopeče
 • 28.3.
Soukromá akce v Brně
 • 27.3.
Nemojany u Vyškova
 • 20.3.
Soukromá akce "GP"
 • 6.3.
Týmové cvičení
Historie 2010