FOX HOUND

Vítejte na stránkách airsoftového týmu z Brna. 

Historie událostí 2011, pro návrat zpět klikněte zde.

Konec sezóny 2011 & Nábor 2012

Konec sezóny a začátek nové se blíží, doufáme že si tuto každý užil po svém a těší se na zahájení nové v roce 2012. Tímto bychom chtěli všem popřát pohodové prožití svátků vánočních, bohatého Ježíška a šťastný Nový rok 2012!

Pro případné zájmce, kteří by měli zájem vstoupit do našich řad, máme výbornou zprávu - NÁBOR pro rok 2012 je otevřen, nechť tedy využijí záložku Členové a odešlou žádost, po odeslání budete v nejbližší době kontaktováni. Děkujeme.

autor: Rav4ge

Týmové cvičení a výcvik nováčků

Trochu paradoxně jsme se až na konci sezóny rozrostli o nováčky (celkem 6 lišáků a spoustu slibotechen) a tak jsme udělali týmové cvičení, abychom nováčkům ukázali jak fungujeme a procvičili útoky a spolupráci. Cvičení probíhalo celý den od 9 do 16 hodin, obsahovalo teorii, nácvik, kooperace při útoku, útoky a střelby na cíl. Další část bude probíhat za 14 dní a bude zaměřena na CQB, kdy se budeme účastnit CQB v Rouchovanech.


autor: Malmerg

CQB Rouchovany

Ke konci sezóny jsme se dostali ještě na další akci, Martin nechal sníh doma, tak nám počasí zatím ještě přeje. Teplota okolo 5 stupňů, slunečno, hrálo se v opušteném komplexu budov. Hlavní budova, v které se hrálo byla děravá jak cedník, bylo nutno být velmi ostražitý, navíc místnosti, chodby atd. byly docela malé, krátké..tzn. na přestřelky výkonými AEG má mnoho z nás dobré vzpomínky. Akce se odehrávala s krásným výhledem na naši milovanou jadernou elektrárnu Dukovany, bohužel nenašel se žádný odvážlivec, který by chtěl otestovat obranu tohoto rozlehlého komplexu.

Hrálo se na dvě strany, červení vs. modří. Nejdříve dobytí celé budovy, budova měla 3 patra, v každém byla vlajka, kterou dané družstvo mělo obsadit a udržet po nějakou dobu, za které pak získávalo body. Další hry následovaly hry na udržení jedné vlajky, dopravení vlajky do týmové základny, dopravení VIP na určité místo. Po celou dobu hry bývaly dosti vyrovnané, akorát ze začátku nepřátelský tým naběhl do budovy a nenechal ten druhý vyjít ani z mrtvoliště - špatně stanovená pravidla, ale po 10 minutách už bylo vše v pořádku. Na akci byla povolena pyrotechnika- efektivní, ale většina z nás pak byla hluchá a z dýmovnic něktěří z nás pak smrkali duhu. Celkově bych akci hodnotil za velmi povedenou a jsem rád, že počasí bylo tak skvělé, kéž by ještě na nějakou akci takové bylo.

autor: Rav4ge

Rudý říjen

Akce podle mapy slibovala zajímavou akci, pořadatelé prezentovaly zkušenosti a údajnou spokojenost hráčů. Jaká byla skutečnost?

Když jsem se díval na mapu prostoru (bývalý objekt vojenských muničních skladů), tak jsem byl ve velkém očekávání. Prostor umožňuje plnění různorodých úkolů a bezproblémový pohyb po celém hřišti. Navíc v daném prostoru byla pořádána akce (Flashpoint), které se účastnilo cca 500 hráčů a ohlasy byly kladné. Tuto akci, ale organizovali jiní lidé.

Příjezd na místo bez problémů, dokonce odbočka značená cedulí, což je plus. Po registraci, jsme byli posláni „za armádou“. V domnění, že to má znamenat, že se máme hlásit nějakému veliteli strany jsme hledali jakékoliv vedení strany. Nic takového jsme nenašli, tak jsme se přidali ke skupině, co šla útočit na parlament. Cílem bylo dobít a udržet 2 body na mapě, parlament a rozhlas. Později jsme zjistili, že oba body byly od sebe asi cca 200m??! Parlament byl při příchodu v našem držení, ale byl pod útokem, který jsme odrazili. Zůstali jsme u parlamentu prakticky celou dobu hry u parlamentu. Protivník nebyl schopen vůbec podniknout efektivní útok, sporadicky se objevoval v počtu max. 10 lidí (parlament bránilo kolem 20-30 lidí). Jestli se dělo něco u rozhlasu nevím, protože hra byla totiž totálně chaotická, vůbec jsme nezaznamenali jakékoliv informace či komunikaci mezi lidmi, natož řízení organizátory.

ADD k útokům protivníka, mám dojem, že organizátoři v neděli nedoplnili stavy 2. Straně (hra trvala od soboty a v neděli mohli nastoupit lidi k naší straně), takže je možné že protivníci prostě neměli dost lidí.

Jediný důvod proč akci nelze hodnotit, jako velmi slabou jsou BVP. Po hřišti jezdily 2 BVP s osádkou, což bylo zajímavé zpestření. Dvakrát jsme se svezli, takže byla sranda. K tomu musím podotknout, že pravidla vyřazení BVP byly nezvládnutá. Pokud BVP najelo na minu „umřelo včetně posádky“. Což v praxi znamenalo, že 1. BVP vždy bouchlo na předem odhadnutém místě, i když miny byly jasně na místě vidět, takže 1. BVP bylo vždy mrtvé a pouze 2. mohlo většinou střílet. Byl jsem svědkem jak pod 2. BVP explodovala mina a 3x granát a osádka z něho vesele střílela dál.


Závěrečné hodnocení:

Akce do budoucna mají potenciál, už jenom kvůli terénu. Pokud by měli strany jasné velení (ideálně na respu), existovaly by sekundární úkoly, např. získejte ve skladu miny nebo benzín, aby pro vás mohlo jezdit BVP, můžou být zajímavé. Ale celkově jinak Rudý říjen hodně slabý.


autor: Malmerg

PREDATORS

Dnes jsme se zúčastnili naprosto skvělé akce pořádané týmem Pretorians. Vše se odehrávalo nedaleko Třebíče v krásně členitém a zelení pokrytém lesíku, kde nebyl žádný problém se schovat, aniž by se člověk musel schovávat za strom. V podstatě to byly dvě území oddělené potokem, na obou stranách mírný kopec, pak nízké porosty a vysoká tráva.

Hrálo se 30 vs 30, červení proti modrým a mezi těmito stranami pendlovali tři nestranní, běžnou zbraní nezranitelní predátoři likvidující vše živé, co se jim připletlo do cesty. Jediná slabina byly jejich mimozemské zbraně (paintballové), avšak koho tato zbraň zasáhla, do konce celé hry byl vyřazen a mohl jet domů . Úkol byl jasný, jeden tým vyhraje tím, že jim ukradne z hnízda zbraň, zabije je, ukradne jim tři artefakty a odletí v jejich lodi zpět domů. Takže každý tým se musel vyrovnat nejen s nepřátelským týmem, ale i s predátory..aby toho nebylo málo, každý měl povoleno mít na celou hru jen 600 ks munice, leda že by na bojišti nenašel bednu s municí, jedině zde si mohl dobýt. Vše pak bylo mnohem komplikovanější, ale hře dodávalo větší šmrnc, člověk konečně musí víc myslet hlavou, více spolupracovat a taktizovat.

Náš tým hrál za modré, přestože se nám ani jednou nepodařilo najít truhlu s municí, protože ji hned ze začátku ukořistili červení a dobře ji hlídali, tak náš tým vyhrál, predátory jsme zneškodnili a odletěli z nepřátelské planety zpět domů. Dle mého názoru jedna z nejlepších akcí, atmosféra díky predátorům naprosto skvělá, člověk si musí akci zažít na svou kůži. Pořadateli oznámeno, že poprvé za 3 roky na této akci se jednomu týmu podařilo predátory zneškodnit. Mimo jiné střílet z paintballovky, z které lítají nábojnice..fakt zážitek . Děkujeme týmu Pretorians za skvělou akci, která se v budoucnu bude snad opakovat. Skalpy predátorů najdete v naší galerii.

autor: Rav4ge

CQB Arena v Brně naživo

O víkendu 24.4.2011 jsme se zúčastnili skvělé CQB akce v Areně v Brně. Nebudu dopodrobna popisovat, protože většina je v článku hned pod tímto. Jedná se o velmi výborně provedené prostory k nacvičování různých taktik zásahů uvnitř budovy. Kdo něco podobného nezažil, tak vřele doporučuji, jako se i na tuto akci řádně vybavit, tzn. rukavice, které kryjí celé ruce (i nehty- vím o čem mluvím) a kdo se bojí "jebců" v oblasti hlavy od kuliček, tak obličejovou masku velmi ocení. Pyrotechnika zde byla používaná, ne obyčejné piráty, ale pořádné granáty otřásající podlahou a obracející trenky naruby . Jediné co se mi nelíbilo, tak to, že jsem byl svědkem neudržení nervů na uzdě a používání policejního štítu, když to nebylo předem domluvené, stejně jsme si ale cestu k likvidaci nějak našli. Hrálo se stylem counter-strike mapy de_,tj. zneškodnění bomby, pak se hrálo v celém objektu i mimo prostory na vlajky. Kdo se bojí zranění od kuliček, protože se hraje na krátké vzdálenosti s docela výkonnými zbraněmi, nechť se řádně vybaví celo-prstovými rukavicemi a obličejovou maskou nebo ať na tyto akce nechodí . Co se týče fotek, mám jich docela dost, ale bohužel mám mobil momentálně na reklamačním, tak zajemci budou muset počkat, tímto chci vyzvat i Pipa nebo Paldy, kdo tam měl ještě foťák a prosím o zaslání fotek nebo odkaz kde je můžu stáhnout. Díky.


autor: Rav4ge

CQB Arena

V Brně je zprovozněn objekt CQB Arény, který provozuje tým WildDogs (dále jen WD). Máme s týmem WD velmi dobré vztahy, tak s němi chodíme pravidelně hrávat.

Jedná se o komplex budov bývalého výrobního areálu, ale WD hrají pouze v jedné budově, kterou předělaly na úžasnou CQB arénu. Jde o velkou výrobní halu, která má na konci kanceláře ve třech patrech. Budova přímo vybízí ke klasickému scénáři teroristi vs. policejní síly. K tomu účelu mají dokonce WD funkční model bomby, která má časovač, pomocí kterého lze nastavit, za jak dlouho vybuchne.
Dobývání budovy vyžaduje 2 základní taktiky. Nejdříve je potřeba vyčistit velkou halu, kterou teroristi většinou kryjí z 1. a 2. patra z kanceláří. Útoční mají v hale možnost krýt se za překážky a jejich dostatečné rozmístnění umožňuje posunout se vpřed, pokud vás spoluhráči kryjí palbou. Když se útočníci dostanou ke kancelářím, musejí je vyčistit, aby měli přístup do druhé části objektu. Tady nastává zuřivý boj o samostatný kancelářský komplex. Každé patro má alespoň 2 přístupové cesty, které jsou většinou zuřivě bráněny. Dobývání vyžaduje koordinaci útočníku z obou stran, aby musely obránci rozdělit své síly. Výhodu mají týmy, které umí při dobývání spolupracovat a zvládají krytí a „umění čistit místnosti“. Každá chyba se může útočníkům krutě vymstít, protože není nic horšího, než když se vám objeví v zádech zapomenutý obránce Nejvíce se nám osvědčila pravidla, že obránci mají 1 život a brání bombu 20-30 minut podle počtu hráčů a útočníci mají respawn, když jich je určitý počet mrtvých(cca 1/3).
Hodnocení:

Nejlepší objekt v Brně na CQB. Troufám si říci, že i minimálně na Moravě. Navíc objekt je oficiálně pronajat, takže je hra legální! Budova umožňuje různé taktiky k dobytí nebo bránění (i záludnosti). Kapacita je maximálně pro 40 hráčů. Záleží pouze na hráčích, co zvolí. Pokud hrajete na týmovou spolupráci a komunikujete v rámci týmu, hra má úplně jiný rozměr než pouze střílej co uvidíš a máte obrovskou výhodu!


autor: Malmerg

Military games Řečkovice

Po roce jsme se opět vydali do Řečkovic v Brně na akci ve stylu counter-strike, pořádané Military games. Už víme na jaký terén vždy narazíme, což je výhodou a jde tak lépe i taktizovat. Celý terén je rozlehlý a naleznete zde několik bunkrů, které se dají využít k obraně strategického místa. Věkové složení bych tipoval od 10-30 let, což je opravdu rozmanitý věkový rozptyl, každopádně na kvalitě hry se to nijak nepodepsalo nebo jsem já nijak nepostřehl.

Na akci jsme se sešli 3, mělo nás být víc, ale ze zdravotních důvodů to nevyšlo, bohužel. V tak malém počtu se toho moc nacvičit a vyzkoušet nedá, přesto jsme se drželi nějak u sebe a pokoušeli vzájemně uspět v různých situacích, jako například se Sabrem se nám dost často dařilo zatlačit nepřítele zpět i o trojnásobném počtu nebo nepozorovaně se dostat do nepřátelské základny a pokusit ukrást vlajku. Každopádně to beru jako velmi dobrou hru, kde si člověk může vyzkoušet různé taktiky, sice chtějí 100 Kč, ale dostane za to velmi rozsáhlý členitý terén obsahující i uměle vytvořené bunkry.

Pár fotek najdete i v nově vytvořené galerii, ale je jich opravdu jen pár, dost často nebyl čas fotit, protože se nám nedařilo tolik umírat :))) Počasí nám vyšlo docela dobře, na začátku trochu sprchlo, mě osobně se pak mlžily brýle, ale nic co by se nedalo překonat, pak už bylo občas zataženo a jasno, teplota okolo 20°C, v lese větší chládek, takže naprosto vyhovovalo. Odhadem nás bylo 20-30 lidí, pyrotechnika zakázána, přesto jeden granátník neudržel absťák na uzdě a ukojil se hozením jednoho granátu do budovy (na okno) a dočasně tak připravil 3 lidi o sluch a k tomu nějaké mládeži přihodil i šok :DDD Tož válka je krutá a tak i s tím se musí počítat :))))


autor: Rav4ge

Nová sezona 2011

Přesně po roce se opět rozběhla nová sezona 2011 ve zhruba stejné sestavě jako v té minulé. Doufejme, že tato sezona bude úspěšnější v počtu kvalitních navštěvovaných akcí a pravidelné účasti nejen ze strany nováčků.

S pozdravem tým Fox Hound.Seznam akcí kterých jsme se tento rok účastnili:

 • 09.12.
Christmas Party
 • 26.11.
CQB Rouchovany
 • 06.11.
CQB Arena Brno
 • 30.10.
Týmové cvičení a výcvik nováčků
 • 02.10.
Rudý říjen
 • 25.09.
CQB Rousínov
 • 10.08.
CQB Arena Brno
 • 30.07.
Ropná Krize
 • 17.07.
Areál Baba
 • 06.07.
Operace "Kyselé hrozny"
 • 05.07.
Zářičí
 • 25.06.
PREDATORS
 • 11.06.
CQB Arena Brno
 • 04.06.
Výšiny u Kaleče (Rosice)
 • 28.05.
KOLWEZI
 • 14.05.
Military games Řečkovice
 • 13.05.
IDET Brno
 • 07.05.
CQB Arena Brno
 • 07.05.
Kavkaz
 • 30.04.
Operace Badr
 • 24.04.
CQB Arena Brno
 • 16.04.
CQB Arena Brno
 • 02.04.
Military games Řečkovice
 • 26.03.
Hvězda Křepice
 • 20.03.
CQB Arena Brno
 • 12.03.
Výšiny u Kaleče (Rosice)
 • 06.03.
CQB Arena Brno
 • 20.02.
CQB Arena Brno

Historie 2011