FOX HOUND

Vítejte na stránkách airsoftového týmu z Brna. 

Ostré střelby

Byli jsme na střelnici. Stříleli jsme z Aug A3, G36SL8, M4 i vráži 9mm, což mě přijde jako hrozné zprasení zbraně. Hamr 99 ráže .50BMG a také pistole(Glock 17, G26, Steyer, CZ75).


autor: Malmerg

Battlefiel Pánov

Tankodrom v Pánově většinou slibuje suprové hry. Námět hry alá PC hra Battleild. 3 vlajky, cílem zabrat vlajku, vyvěsit svoji a uhlídat.Počasí super. Bohužel jsme jeli jenom 3. I tak souhra týmu prokázala výsledky a útoky z boku nebo do týla protivníka jsme mu hodně zatápěli. Mě se povedlo dokonce 3x za hru zastřelit stejného hráče do zad :). Dost výrazně jsme nakonec vyhráli, protivník nebyl schopen většího odporu.


autor: Malmerg

Fema

Hned z rána kolem 7 hodiny hustý déšť. Po důkladném shlédnutí špionážních meteo satelitů to vypadalo, že by mělo přestat pršet takže jsme jeli. Bohužel někteří naši nahlášení členové vyměkli a vzdali to. Do příjezdu na místo akce přestalo pršet, takže super. Terén v rámci možnosti suchý(nebyly louže či klouzavé bláto).
Déšt se bohužel podepsal na účasti, takže místo přihlašených 70 lidi přijelo kolem 35-40. Hra v pohodě, bez problémů, akorát já jsem neviděl nic přes kolimátor. Buť byl zamlženej nebo umazanej jak jsem ho pořát čistil, takže jsme střílel podle hada BB. Po 14 hodině začalo zase hustě pršet, takže kolem 15 hodiny skončila hra.


autor: Malmerg

Skála

Hra na motivy filmu Skála. Obránci bránili 7 raket s plynem, útočníci měli za úkol rakety dobít a zneškodnit. Poslední rakety byly bráněny v objektu.Terén hry byl zalesněný, trochu Vietnam viditelnost do 20m, místy 10m. Ale dalo se terénem procházet, nebyla neprostupná džungle, což bylo ku prospěchu akce.
Hráli jsme za útok. Snažili jsme se postupně vytlačovat obránce z pozic cíleným tlakem. Problém byl v tom, že byť s náma útočili i jiní hráči, postupně jsme byli zabíjeni a v okamžiku málo útočníků, se útok nedokázal udržet do příchodu posil. Takže to dopadlo tak, že útok byl úplně zničen a všchny územní zisky ztraceny a jelo se zase od 0. To trvalo asi 1,5h, než se začalo dařit útoky koordinovat a útok začal vytlačovat obránce z počátečních obranných pozic. Asi po 2,5h hry se dostala hra do fáze boje o objekt a kolem 3h hraní byly všechny rakety zneškodněny.
Po pauze se měli prohodit strany, ale přišlo mě, že část obránců zcela nepochopitelně jela domů, což se projevilo tím, že od začátku druhé hry, nový útočníci(my teď obránci), nebyli schopni se dostat vůbec nikam. Bohužel to vedlo k čím dál většímu odjezdu útočníků. Takže se druhá hra po asi 2h ukrutné nudy pro obránce ukončila.
Hodnocení: terén dobrý. I slabé AEG mají šanci. Ideální pro sehrané týmy a koordinované útoky. Suprový scénář. Hra v pohodě, žádné problémy s ječením tys to dostal, přiznej se.
Pouze kdyby to druhá strana nezabalila od půlky hry, byla by naprostá spokojenost.


autor: Malmerg

Nábor členů do airsoftového týmu Fox Hound Brno!

Podmínky najdete v sekci Nábor. Máme zájem o hráče co si chtejí užít možnosti co airsoft nabízí, mají čas alespoň 1x za měsíc.


autor: Malmerg

Tým pokračuje dál

Tým funguje standartně dále, akorát jsem byl lýný minulý rok aktualizovat stánky.V tomto roce jsme už měli 4 týmové akce a na dálší se urputně těšíme a chystáme.


autor: Malmerg

Týmové cvičení

Dneska proběhlo týmové cvičení, jehož se účastnily 4 řádní členové a 3 nováčci.


autor: Malmerg

Evropa 2016: ala hamburger hill mixnutý Vietnamem

Předpověď slibovala chladné počasí, což se bohužel nakonec nesplnilo. Bylo kolem 25 stupňů,což se potom hodně podepsalo na hře.

Herní území byl kopec, který se hodně svažoval směrem k útočníkům. Obránci(my) jsme bránili nahoře základnu, útočníci útočili do strmého kopce. Území bylo z poloviny porostlé borovicemi a sem tam keře, na druhé polovině hustě zarostlé keři a hustým křovím, nebylo vidět dál něž na 10, někdy i 5 metrů. Herní prostor nebyl naštěstí veliký, takže boje začali brzo, zpočátku jsem se bál, že se útočníci budou pokoušet o nesmyslné a hlavně zdlouhavé obchvaty. Oni se i možná pokoušeli, ale zastavili jsme je chytrým rozmístněním obraných linií. Kolem poledne začala hra upadat , bylo hrozný vedro a než jsem dosel na resp. do kopce byl jsem zpocený a skoro bez dechu.

Hodnocení: pokud by přálo počasí, mohl by terén být zajímavý(doporučuji hrát na začátku jara nebo podzim), jinak hodně vyčerpávající terén a hraje je příliš jednotvárná. Důležité je kolik hráčů hraje, bylo nás asi 100, což byl ideální počet. Ale organizátoři tvrdí, že herní pole je vhodné až pro 500 účastníků, což je absolutně nereálné.


autor: Malmerg

Cihelna Ivanovice

Na airsoftkoalice.cz jsem narazil na novou herní lokaci, která podle mapy vypadá jako částečné cqb. Link na mapu. Jde o bývalou cihelnu, kde se nachází 5 budov. 2 budovy se ke hře nepoužívají, zbývají tedy 3 na hru, což tvoří zhruba 1/2 herního hřiště a na druhé je kopec a rovná plocha zarostlá keři. Budovy nejsou standartně stavěné, jak jsme zvyklý. Sloužily pro pálení cihel, takže nejsou moc veliké, mají rozlohu asi 15*5m a připomínají spíše katakomby. Uvnitř jsou vždy 2 dlouhé chodby, které jsou na několika místech přerušené dírami ve zdech.

Herní pole tudíž umožňuje jediný i když nejlepší scénář, hru na vlajky. Hraje se do té doby, než jeden tým nedobije vlajku druhého týmu. Možnosti využití strategie na herním poli jsou v zásadě pouze 3. Jít pravou stranou, přes otevřený terén až za kopec, ten celý obejít a zaútočit zezadu. Pokud se povede dostat se nepozorovaně protivníkovi do zad, měla by být hra vyhraná. Další strategie je trochu sebevražedná, zaútočí se přímo na kopec, což je poměrně nebezpečné, protože kopec je hodně strmý a pokud útočník vykoukne z pod kopce, může schytat střelu přímo do obličeje z velmi malé vzdálenosti. Poslední třetí strategie je zaútočit z prava podél budov a podél kopce, buť přímo na kopec(PROBLÉM STRATEGIE 2) nebo obejít kopec z levé strany.

Hráči: byly jsme na lokaci 2x. Hru řídí tým mladých hráčů, takže je organizace trochu chaotická, ale nic závažného. Spíše jde o to, že ostatní hráči na organizátory moc nereagují a při vysvětlování pravidel dělaj blbinky. První účast bylo bez problémů, žádné závažné problémy, hru jsem si nad očekávání užil. To se bohužel nedá říci o hře druhé, kterou brutálním způspobem kazil jeden tým hráčů mezi 15-18 let. Měli na sobě černé oblečení a přes to pískové cirus vesty. Opakovaně při zásahu do vesty nepřiznávali zásah, což me osobně se stalo 3x a dokonce jsem zasáhl hráče do zad z 10m dvěma ranama, on se otočil a osolil mě. Když jsem se ho nevěřícně ptal co jako dělá, když dostal 100% zásah, řekl že nic necítil.

Hodnocení: herní plocha je dobrá na akční hry, v létě když je horko se hráč hodně spotí, pokud běhá na volné ploše(žádný stín). Hráči jsou v pohodě, pokud se hry nebude účastnit konkrétní tým.


autor: Malmerg

R. I. P. legální CQB v Brně?

Poslední 2 roky pro CQB v Brně nebyly zrovna nejšťastnější. V minulém roce nám zbořily legendární CQB Krpole na Reissiově ulici(kvůli silničnímu nadjezdu a budování nových kanceláří). Sice se tyto stavby měly budovat už před X lety, ale nakonec i šnek dorazí do cíle

A tento měsíc jsme přišli i o prostor bývalého hotelu na přehradě, protože soukromý majitelem s kterým byla uzavřena dohoda o užívání prohrál spor se státem o vlastnictví a komplet areál připadl státu. Úřady si nepřejí pořádání AS v objektu a je dán příkaz policii ČR k tvrdému postupu proti nežádoucím osobám v objektu, do čehož se zvláště počítají airsofťáci!


autor: Malmerg

Nová sezona 2012

Další rok je za námi a nás čeká další sezóna, která bude, doufejme alespoň minimálně tak bohatá na četnost a kvalitu pořádaných akcí, jako tomu bylo v roce 2011. Žádné výrazné změny se nestaly v sestavě našeho týmu, jediná novinka jest, že jsme vytvořili a předělali staré fórum na nové (verze 2.02 s novým designem), které jsme přesunuli dokonce i na tento sever, prozatím tohle fórum testujeme, tak prosíme o trpělivost. Naše členy tímto žádámě, vytvořte si zde prosím nový profil a zažádejte o vstup do Fox Hound Tým. Děkujeme.

S pozdravem tým Fox Hound.Seznam akcí kterých jsme se tento rok účastnili:

 • 27.10.
Olomoucký kopeček II
 • 12.10.
Hvězda Křepice
 • 29.09.
Ostré střelby
 • 22.09.
Týmové cvičení
 • 31.08.
Veverská Bitýška
 • 29.06.
Battlefield Pánov
 • 23.06.
CQB JZD Veverská Bitýška
 • 15.06.
Lom
 • 25.05.
Bory Pipka
 • 11.05.
Fema
 • 04.05.
Skála - Křepice
 • 14.04.
Extrem Park Želeč
 • 23.03.
Extrem Park Želeč
 • 1.08. - 31.12. 2012
A mnoho dalších v roce 2012
 • 21.07.
FREEDOM FIGHTERS
 • 19.07.
CQB Brno
 • 17.06.
Extrem park Želeč
 • 02.06.
Týmové cvičení proti Volkssturm
 • 26.05.
Evropa 2016
 • 12.05.
Cihelna Ivanovice
 • 28.04.
Cihelna Ivanovice
 • 21.04.
Predátor
 • 01.04.
Sokolnice
 • 24.03.
Tetčice
 • 23.03.
Židlochovice
 • 03.03.
Masarykův okruh
 • 18.01.
CQB Přehrada